Reklama

Niestety, to tylko żart! Serwis historyczny: Odkrycie wkładamy między bajki! [VIDEO]

02/04/2014 05:31

Choć zapewne wielu naszych Czytelników (i my sami) chcielibyśmy, by odnalezienie podziemnych tuneli pod Łomżą okazało się prawdą, musimy się przyznać- to tylko żart na Prima Aprilis. Redaktor Henryk Sierzputowski z Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej przyznaje co prawda, że ziarnko prawdy w legendzie może tkwić, ale niestety!- podziemnego przejścia prowadzącego od Domku Pastora nie ma.

- Legenda funkcjonuje, ale nieco bardziej na wschód, tam gdzie kiedyś był zamek królewski. Tam są podejrzenia, że jest przejście pod Narwią w kierunku wschodnim- nawet do góry Królowej Bony- mówi Henryk Sierzputowski. - Domek Pastora został zbudowany pod koniec XIX wieku, a to już nie był czas na budowanie podziemnych przejść- wyjaśnia.

Musimy jednak przyznać, że dobrze bawiliśmy się, przygotowując dla Was żart z okazji Prima Aprilis. Nasi Czytelnicy nie dali się zaś łatwo nabrać- już pierwsze komentarze pod tekstem pokazywały, że nie dowierzacie rewelacji ogłoszonej na naszym portalu 1. kwietnia (pisaliśmy o tym tu: http://mylomza.pl/home/lomza/item/6433-domek.html).

Reklama

Za pomoc w powstawaniu żartu dziękujemy Henrykowi Sierzputowskiemu i Mariuszowi Patalanowi z Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej, bez których wiedzy i zaangażowania z pewnością nie byłoby tak przekonująco. Dziękujemy też Andrzejowi Wszeborowskiemu i jego pracownikom, którzy wpuścili nas do remontowanego Domku Pastora.

Po prawdziwe sensacje historyczne dotyczące Łomży i okolic zapraszamy zaś na www.historialomzy.pl.

/p>

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości