Reklama

Nowa hala targowa się nie otworzy. Straż pożarna nie potwierdza bezpieczeństwa.

17/03/2014 10:44

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej uznali, że zabezpieczenie przeciwpożarowe nowej hali na miejskim targowisku jest zbyt słabe i nie wydali pozwolenia na jej odbiór. Prezydent przygotował wniosek, na podstawie którego pieniądze na modernizację instalacji elektrycznej mają się znaleźć w budżecie miasta.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży przeprowadzili ekspertyzę podczas odbioru technicznego nowego obiektu. Stwierdzili, że niezbędne są w nim przeróbki instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej.

Konieczna jest m. in. wymiana przewodów zasilających centralę sygnalizacji pożaru na ognioodporne; wykonanie wyłączenia, na skutek zadziałania systemu sygnalizacji pożaru, wentylatorów nadmuchowych i kurtyn powietrznych nad drzwiami wejściowymi oraz montaż trzech dodatkowych czujek sygnalizacji pożaru- czytamy w informacji, jaką władze miasta przygotowały dla radnych.

Reklama

Odbiór hali eksperci uzależnili od wykonania tych zaleceń.

Za dostosowanie instalacji do wymagań straży pożarnej ma zapłacić miasto. Projektanci wykazali, że dokumentacja obiektu oparta została o obowiązujące przepisy, a dodatkowe zalecenia strażaków to wynik przepisów wewnętrznych. Funkcjonariusze straży od swoich żądań jednak nie odstąpili.

Modernizacja instalacji została wyceniona na ok. 22 tysiące złotych. Prezydent przygotował już wniosek, by radni zgodzili się na stosowne przesunięcia w budżecie miasta.

Reklama

Do czasu przeprowadzenia remontu i ponownej kontroli strażackiej, nowa hala na targowisku wciąż będzie stała pusta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości