Kardynał Stefan Wyszyński ma w Łomży swoją tablicę. Duchowny uczył się w naszym mieście przez 2 lata. Tablica upamiętnia jego postać i to wydarzenie.
W Łomży odsłonięta została tablica upamiętniająca kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tablica znajduje się na budynku przy ul. Dwornej 18. To tu dawniej mieściła się 7-klasowa Szkoła Handlowa Męska, w której w latach 1915 - 1917 uczył się Stefan Wyszyński.
Tablica jest darem wdzięczności za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
To kolejna tablica, która pojawiła się w miejskiej przestrzeni. W ostatnim czasie w podobny sposób uhonorowany został rotmistrz Witold Pilecki.
Fot. UM Łomża