Reklama

Nowa pamiątkowa tablica. Tym razem dla Prymasa Tysiąclecia [FOTO]

20/09/2021 09:48

Kardynał Stefan Wyszyński ma w Łomży swoją tablicę. Duchowny uczył się w naszym mieście przez 2 lata. Tablica upamiętnia jego postać i to wydarzenie.

W Łomży odsłonięta została tablica upamiętniająca kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tablica znajduje się na budynku przy ul. Dwornej 18. To tu dawniej mieściła się 7-klasowa Szkoła Handlowa Męska, w której w latach 1915 - 1917 uczył się Stefan Wyszyński.

Tablica jest darem wdzięczności za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. 

To kolejna tablica, która pojawiła się w miejskiej przestrzeni. W ostatnim czasie w podobny sposób uhonorowany został rotmistrz Witold Pilecki. 

 

Fot. UM Łomża

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości