Od 1. marca pasażerowie łomżyńskich autobusów będą mogli korzystać z nowych biletów czasowych, specjalne bilety będą mogli kupić seniorzy, a posiadacze Kart Dużej Rodziny wreszcie zyskają obiecane im ulgi, sięgające nawet 75 proc. Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni jednogłośnie przyjęli nowy cennik MPK.
Od nowego miesiąca w łomżyńskich autobusach zostaną wprowadzone bilety godzinne (kosztujące 4 złote), uprawniające do korzystania ze wszystkich linii przez 60 minut od chwili wydania paragonu i bilety jednodniowe (w cenie 10 złotych).
Nowością będzie też bilet kwartalny (250 złotych), do wykupienia raz na trzy miesiące i specjalny bilet dla seniorów. Od momentu uzyskania uprawnień emerytalnych, za elektroniczny bilet miesięczny na wszystkie linie łomżyniacy zapłacą tylko 10 złotych (dokładny cennik biletów podawaliśmy tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/5955-biletem.html).
Radni nowe ceny biletów przyjęli dziś jednogłośnie, podczas sesji nadzwyczajnej. Podjęta uchwała gwarantuje, że od marca z obiecanych ulg wreszcie będą mogli też skorzystać posiadacze Kart Dużej Rodziny.
Osoby, które do tej pory nie były uprawnione do korzystania z biletów ulgowych, teraz za przejazd zapłacą o połowę mniej. Dzieci, które i tak obejmował dotychczasowy system ulg, za bilety kupowane z Kartą zapłacą aż 75 proc. taniej.
Zniżki dla posiadaczy Karty miały zacząć obowiązywać już od 1. lutego. Podczas styczniowej sesji Rady Miasta okazało się jednak, że brakuje wymaganych w tej sprawie opinii związków zawodowych MPK. Ostatecznie punkt, na wniosek prezydenta, został zdjęty z obrad, wejście zniżek w życie- przesunięte o miesiąc.