Na 25. kwietnia zostało wyznaczone zebranie, podczas którego z organizacji pozarządowych działających na terenie Łomży zostaną wybrani przedstawiciele do powoływanej przez prezydenta Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Reprezentanci muszą pojawić się z oryginałem pełnomocnictwa udzielonego przez swoje stowarzyszenie- inaczej nie będą mogli wziąć udziału w głosowaniu.
Powoływana przez prezydenta miasta Rada ma być jego organem opiniotwórczym i doradczym w zakresie funkcjonowania organizacji należących do tzw. trzeciego sektora.
W jej skład wejdzie dwunastu członków: trzech przedstawicieli prezydenta, trzech radnych Rady Miasta i sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych. To właśnie oni mają zostać wybrani podczas wyznaczonego na 25. kwietnia zebrania.
Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń muszą pojawić się na nim z oryginałem pełnomocnictwa udzielonego przez swoją fundację czy stowarzyszenie. Tylko w ten sposób będą mogli zgłosić swoją kandydaturę i wziąć udział w głosowaniu na pozostałych członków Rady.
Choć utworzenie Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przedłuża się (pierwotnie prezydent zakładał jej powołanie już w listopadzie ubiegłego roku), organizacje pozarządowe wiążą z nią spore nadzieje. Dla przedstawicieli najliczniejszej w mieście Federacji dla Łomży, nowa Rada to możliwość zaznaczenia obecności trzeciego sektora i realnego wpływu na politykę wobec organizacji pozarządowych.