Nowi nauczyciele mianowani z aktami nadania awansu [FOTO]

31/12/2023 11:40

Sześciu nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża,uzyskało tytuł nauczyciela mianowanego. Wręczenia aktów nadania awansu zawodowego dokonał prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Gratuluję Państwu awansu i składam wyrazy uznania, że pośród licznych obowiązków zawodowych i rodzinnych pamiętacie o rozwoju osobistym – mówił rezydent Mariusz Chrzanowski, życząc nowo mianowanym nauczycielom    niesłabnącej pasji do nauczania i wytrwałości do zdobywania następnych szczebli zawodowej kariery.

Wśród osób, które odebrały akt nadania awansu zawodowego była m.in. Urszula Suchoicka, nauczycielka wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym nr 4.

- Awans na nauczyciela minowanego jest dla mnie potwierdzeniem umiejętności i ukoronowaniem starań w pracy dydaktyczno-wychowawczej  – mówi.

Ks. Michał Wyszyński, ze Szkoły Podstawowej nr 5, wyróżnienie to traktuje jako kolejny etap rozwoju.  

- Awans jest dla mnie potwierdzeniem zawodowego profesjonalizmu.

- Osiągnięcie kolejnego szczebla zawodowego awansu było okupione ciężką pracą, jednak warto było podjąć to wyzwanie – przyznaje Justyna Sokołowska, nauczycielka wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym nr 14 dodając, że czuje w związku z tym ogromną satysfakcję. 

Przed odebraniem zaświadczeń potwierdzających uzyskanie awansu zawodowego nauczyciela mianowanego zgromadzeni w Hali Kultury pedagodzy wypowiedzieli następujące słowa roty ślubowania:

"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży,
dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej,
kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny,
tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej".

Lista nauczycieli odbierających akty nadania nauczyciela mianowanego w dniu 29 grudnia 2023 roku:

Źródło: UM Łomża Aktualizacja: 27/01/2025 08:45

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości