W czasie profilaktyczno-edukacyjnego festynu "Bezpieczeństwo - tak, uzależnienia - nie" odbyło się podsumowanie działań profilaktyczno-wychowawczych realizowanych w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie w roku szkolnym 2018/2019. Miasto odwiedzili przedstawiciele służb, zapewniając atrakcje uczniom.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami 30 maja w ramach festynu uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach na terenie Jednostki Wojskowej w Łomży i Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W podziękowaniu za ciekawą wycieczkę zaśpiewali podczas festynu piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie klas IV-VIII SP i uczniowie Gimnazjum pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w następujących konkurencjach: wspólnie rozwiązywali krzyżówki związane z profilaktyką uzależnień, bezpieczeństwem, pracą służb mundurowych; zmierzyli się również z nakładaniem maski przeciwgazowej, kamizelki kuloodpornej oraz żołnierskiego hełmu; wspólnie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z Nowogrodu wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą i kreatywnością.
Atrakcją festynu było też Kolorowe Miasteczko zorganizowane z inicjatywy burmistrza Nowogrodu, w ramach Dnia Dziecka. Festyn przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, a uczniowie wraz z nauczycielami mogli zapoznać się z pracą służb i instytucji, które swoje stoiska wystawiały na dziedzińcu szkoły.
Źródło: UM Nowogród/mylomza