Marcin Dębek obejmuje mandat radnego Rady Miejskiej Łomży. Postanowienie w tej sprawie wydał Komisarz Wyborczy Jan Leszczewski.
Decyzja ma związek z wygaśnięciem mandatu śp. Witolda Chludzińskiego. Zgodnie z kodeksem wyborczym, "w przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady gminy w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców oraz mandatu radnego powiatu lub województwa komisarz wyborczy postanawia o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności."
Komisarz Wyborczy Jan Leszczewski postanowił, że mandat obejmuje Marcin Dębek - kandydat z listy KWW Mariusza Chrzanowskiego, który w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał kolejno największą liczbę głosów (194 głosy), nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu.
"Komisarz Wyborczy w Łomży, wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży Pana Witolda Władysława Chludzińskiego z listy nr 15 KWW Mariusza Chrzanowskiego w okręgu wyborczym nr 3. Kolejną osobą z listy Nr 15 KWW Mariusza Chrzanowskiego w okręgu wyborczym nr 3 w wyborach do Rady Miejskiej Łomży, która uzyskała kolejno największą liczbę głosów z tej listy, nie utraciła praw wyborczych i wyraziła zgodę na objęcie mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży, jest Pan Marcin DĘBEK. W związku z czym, postanowiłem jak w sentencji" - czytamy w uzasadnieniu.
fot. FB