Powrót do szkoły to czas pełen wyzwań i działań, z którymi na co dzień muszą mierzyć się uczniowie oraz nauczyciele. Jest to również czas, w którym odpowiednie instytucje czuwają nad bezpieczeństwem i higieną w placówkach. Jak zatem wyglądają działania przeprowadzane przez sanepid?
Działania kontrolno-monitorujące
Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawdza, czy warunki sanitarne placówek edukacyjnych są odpowiednie dla potrzeb uczniów. W tym celu w szkołach nadzoruje się m.in.:
Działania prewencyjne
Sanepid prowadzi wiele działań zapobiegawczych, które mają chronić uczniów przed niekorzystnymi warunkami pobytu w szkole. Sanepid prowadzi działania prozdrowotne dotyczące m.in.
Działania edukacyjne
Jednym z zadań sanepidu jest również szeroko pojęta edukacja. W szkołach prowadzi się działania edukacyjne dotyczące m.in.:
źródło: GIS/ oprac. mylomza.pl
zdj. główne: pexels