Kilkanaście rodzajów różnych sprzętów i ważne urządzenia medyczne- Szpital Wojewódzki w Łomży bez obaw może wybrać się na długo planowane zakupy. Dziś zarząd województwa przyklepał dwumilionową dotację dla placówki.
- Zakup sprzętu i aparatury medycznej jest niezbędny do bieżącego funkcjonowania oddziałów i poradni oraz jest wymagany przez NFZ w ramach zawartych umów kontraktowych ze szpitalem- nie ukrywa Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego.
Dzięki dotacji, łomżyńska placówka wzbogaci się m. in. o nowy aparat RTG z ramieniem C (ostatni tego typu sprzęt trafił do szpitala w grudniu ubiegłego roku), głowicę kardiologiczną do wykonania badania echo serca u noworodków, inkubator dla wcześniaków, nowy stół operacyjny dostosowany do zabiegów urologicznych czy videogastrofiberoskop, pozwalający zbadać, co dzieje się zewnątrz układu pokarmowego pacjenta.
W sumie zakupy pochłoną dwa miliony złotych. O przyznaniu dotacji łomżyńskiej placówce zarząd województwa zdecydował podczas dzisiejszego posiedzenia.