Reklama

Obiedziński najlepszym zawodnikiem od lat

10/01/2011 07:33

Paweł Obiedziński z łomżyńskiego Klubu Szachowego Maraton po raz kolejny okazał się niepokonany. Zawodnik zwyciężył w rozgrywanym w weekend turnieju I Memoriału Szachistów Łomżyńskich im. H. Jakubowskiego. Zdobył 4,5 pkt. na 5 możliwych.

W weekendowym turnieju wzięło udział ośmiu zawodników.

- Uczestnicy zawodów rozegrali 5 rund w tempie 90 min. na partię dla zawodnika z dodatkowym czasem 30 s. doliczanym po każdym posunięciu. Gra w takim tempie oznacza, że pojedyncza partia może trwać nawet 4 godziny. Tak też było i w tym przypadku. Najbardziej wytrwali szachiści spędzili przy "deskach" łącznie po 20 godzin (12 w sobotę i 8 w niedzielę) - informuje Grzegorz Kotarski, prezes zarządu łomżyńskiego Klubu Szachowego Maraton.

Najlepszym zawodnikiem po raz kolejny okazał się Paweł Obiedzieński, który zwycięża w prakrycznie wszystkich turniejach w Łomży i regionie już od kilku lat. W weekendowych zmaganiach Obiedziński stracił tylko 0,5 pkt. do maksymalnego wyniku. Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Wojciech Walewski (również 4,5 pkt), a listę medalistów zamknął Piotr Obiedziński (3 pkt) - również z Łomży.

Szczegółowe wyniki (tabela, wyniki poszczególnych pojedynków, dane statystyczne dostępne są na stronie:
http://maratonlomza.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=36

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości