Dwóch mężczyzn dokonało w Łomży obywatelskiego ujęcia. Nieodpowiedzialny kierowca hyundaia miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie! Trafił do policyjnego aresztu
Wszystko wydarzyło się w miniony wtorek w Łomży. Dwóch mężczyzn zatrzymało nietrzeźwego kierowcę.
- Z ich relacji wynikało, że jadąc jedną z ulic osiedla Południe, nagle z parkingu wyjechał kierowca hyundaia zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Następnie kierowca ten jechał całą szerokością drogi. Mężczyźni jechali za tym samochodem, a kiedy zatrzymał się podbiegli do niego i po wyczuciu woni alkoholu zabrali kluczyki ze stacyjki. Kierowca szarpał się, ale mężczyźni przytrzymali go do czasu przybycia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie - podaje oficer prasowy KMP w Łomży.
Reklama
To nie koniec. Policja dodaje, że wczoraj został zatrzymany jeszcze jeden nietrzeźwy kierowca.
- Tym razem był to rowerzysta. Policjanci z Posterunku w Piątnicy zauważyli jadącego całą szerokością chodnika jednośladem mężczyznę. W trakcie rozmowy z 67-latkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Pomimo, że popełnił on wykroczenie to i tak odpowie przed sądem.
zdj. ilustracyjne/KMP w Łomży