Do 1386zł brutto, zgodnie z ustaleniami rządu, wzrośnie od 1. stycznia 2011 roku wysokość płacy minimalnej. Oznacza to, że wszyscy, którzy pracują za najniższą stawkę, muszą otrzymać dopłatę do wynagrodzenia.
- Pracodawca musi dopłacić 69zl brutto miesięcznie. Nie oznacza to konieczności zawierania nowej umowy, ale wyrównanie do kwoty najniższego wynagrodzenia musi nastąpić - mówi Jacek Gryczewski, inspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łomży.
Wyższe wynagrodzenie musimy otrzymać już za przepracowany styczeń.