Reklama

Od dziś bilet autobusowy kupisz przez telefon. W marcu o połowę taniej.

25/02/2014 15:26

Jednorazowe bilety normalne i ulgowe oraz bilety dobowe od dziś można kupić za pomocą telefonu- wykonując połączenie głosowe, a w nowszych aparatach instalując aplikację mobilną. To dobry czas na wypróbowanie nowości wprowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji- przez miesiąc bilety kupowane w ten sposób będą aż o połowę tańsze.

Za wprowadzenie nowoczesnego sposobu kupowania biletów odpowiada spółka CallPay, ktora podobne rozwiązania wdrożyła już w pięćdziesięciu miastach w Polsce. System sprawdza się, jak każda nowość wymaga jednak czasu na "oswojenie".

CallPay został przygotowany tak, by służyć zarówno posiadaczom starszych modeli telefonów, jak i nowoczesnych smartfonów.

Najpierw trzeba jednak zarejestrować się na stronie internetowej www.callpay.pl, gdzie podamy swój numer telefonu, e-mail i ustalimy hasło dostępu. Rejestracji dokonujemy tylko jeden raz, potem bilety można już nabywać bez ograniczeń.

Reklama

Po wejściu do autobusu wybieramy jeden ze sposobów zapłaty za bilet: wykonujemy telefon pod wybrany numer lub płacimy przez aplikację mobilną.

Kupno biletu za pomocą połączenia głosowego

1) wybieramy odpowiedni numer, pod który dzwonimy już w autobusie (każdy rodzaj biletu ma przypisany inny numer):

bilet jednorazowy normalny     86 22 52 064

bilet jednorazowy ulgowy         86 22 52 065

bilet dobowy normalny             86 22 52 066

bilet dobowy ulgowy                  86 22 52 067

2) tonowo podajemy numer boczny autobusu (widniej z boku pojazdu) i wciskamy "krzyżyk" #

Reklama

Kupno biletu za pomocą aplikacji mobilnej

1) uruchamiamy ściągniętą wcześniej aplikację CallPay Uslugi

2) wybieramy intersujący nas bilet

3) potwierdzamy płatnośc podając PIN karty lub kod CVC2 (widoczny z tyłu karty kredytowej)

Przez pierwszy miesiąc (do 25. marca) kupowanie biletów przez telefon będzie wyjątkowo korzystne- za każdy zapłacimy o połowę taniej. Warunkiem jest jednak posiadanie karty MasterCard, z którą wcześniej zostanie powiązana "elektroniczna portmonetka" CallPay.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości