Reklama

Odtrącony dar

04/03/2019 18:10

Czy słynna w całym kraju kwota 500 zł przyznawana z rządowego programu „500 plus”, to środki zbyt małe, by zostać darczyńcą 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza"? Według bp Tadeusza Bronakowskiego miasto nie wsparło młodych wykonawców. Okazuje się, że władze miasta chciały przekazać donacje na konkurs o długoletniej tradycji kwotą właśnie 500 zł. Nie mogły tego zrobić, gdyż ich finansowa propozycja została odrzucona!

- To absolutna nieprawda, że żałowaliśmy kilkuset złotych. Chcieliśmy ufundować jedną z nagród dla uczestnika, a nie bezpośrednio przekazać środki na konto, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Jednak spotkaliśmy się z odmową ze strony proboszcza parafii Krzyża Świętego, która rokrocznie organizuje konkurs – informuje biuro prasowe ratusza.

Magistrat docenia zaangażowanie organizatorów konkursu, którzy sami pozyskali niezbędne środki i ma już pomysł na rozdysponowanie „odrzuconej” kwoty.

- Zostanie ona przekazana na inny cel. Ucieszą się z niej na pewno dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy pod koniec marca wezmą udział w konkursie recytatorskim. A szkoła wystąpiła do nas z prośbą o wsparcie – przekazał nam ratusz.

Reklama

Czy zdarza się, żeby ktoś nie przyjął darowanych pieniędzy?

- Nie pamiętamy, żeby podobne sytuacje miały miejsce. Można więc zadać sobie pytanie o co właściwie chodziło: o wsparcie, czy o kwotę wsparcia? - odpowiedziało nam biuro.

Konkurs "Radość spod Kapelusza" organizowany jest od 2007 roku. Na stałe zagościł w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Św. W tym miejscu znajduje się również "Salonik Pani Hani", gdzie można podziwiać estradowe kreacje i kapelusze najsłynniejszej łomżynianki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości