Mamy potwierdzony pierwszy przypadek grypy typu A - podaje Hanna Klimczuk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łomży.
Do tej pory w Łomży pojawiały się jedynie przypadki grypopodobne, teraz sanepid potwierdził grypę. Łomżyński szpital wstrzymał odwiedziny na najbardziej zagrożonych oddziałach.
Oddział noworodkowy, zakaźny, położniczy i psychiatryczny są całkowicie zamknięte dla odwiedzających. Na pozostałych oddziałach, decyzją dyrektora Mariana Jaszewskiego, odwiedziny zostały ograniczone. Wszystko z powodu wielu przypadków tzw. grypopodobnych, które prawdziwą grypą nie są, ale też potrafią dać się we znaki, a dodatkowo są zaraźliwe.
Tylko w styczniu łomżyński sanepid zanotował 1372 przypadki chorób grypopodobnych, czyli takich, których objawy są podobne do grypy, ale wirusa nie potwierdziły badania laboratoryjne.
Grypa typu A została, jak na razie, potwierdzona w jednym przypadku. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w łomżyńskim szpitalu.