Reklama

Odwiedziny w szpitalu wstrzymane! W Łomży pojawiła się grypa!

04/02/2011 08:00

Mamy potwierdzony pierwszy przypadek grypy typu A - podaje Hanna Klimczuk, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łomży.

Do tej pory w Łomży pojawiały się jedynie przypadki grypopodobne, teraz sanepid potwierdził grypę. Łomżyński szpital wstrzymał odwiedziny na najbardziej zagrożonych oddziałach.

Oddział noworodkowy, zakaźny, położniczy i psychiatryczny są całkowicie zamknięte dla odwiedzających. Na pozostałych oddziałach, decyzją dyrektora Mariana Jaszewskiego, odwiedziny zostały ograniczone. Wszystko z powodu wielu przypadków tzw. grypopodobnych, które prawdziwą grypą nie są, ale też potrafią dać się we znaki, a dodatkowo są zaraźliwe.

Tylko w styczniu łomżyński sanepid zanotował 1372 przypadki chorób grypopodobnych, czyli takich, których objawy są podobne do grypy, ale wirusa nie potwierdziły badania laboratoryjne.

Reklama

Grypa typu A została, jak na razie, potwierdzona w jednym przypadku. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w łomżyńskim szpitalu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama