Wraz z końcem sezonu 2024/25 Grzegorz Białek zakończył współpracę z Łomżyńskim Klubem Sportowym. Szkoleniowiec, który przejął drużynę w trudnym momencie rozgrywek, poprowadził zespół do miejsca na podium w III lidze oraz zdobycia Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.
Białek dołączył do ŁKS-u Łomża w listopadzie 2023 roku, obejmując stanowisko asystenta trenera Marcina Płuski. Gdy w marcu 2025 roku Płuska odszedł do Stali Stalowa Wola, Białek przejął stery jako pierwszy trener. Jego debiut przypadł na domowy mecz z Wisłą II Płock, zakończony bezbramkowym remisem.
Pod wodzą Grzegorza Białka drużyna rozegrała łącznie 20 spotkań - 16 ligowych oraz 4 w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Bilans ligowy to 9 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie 2 porażki, co pozwoliło ŁKS-owi zakończyć sezon na trzecim miejscu w tabeli III ligi.
Wisienką na torcie był triumf w Okręgowym Pucharze Polski. W emocjonującym finale, biało-czerwoni pokonali po rzutach karnych rezerwy Jagiellonii Białystok (0:0, k. 4:3), zdobywając pierwsze trofeum od sezonu 2016/17.
Nie zabrakło również miejsca na rozwój młodych zawodników. Pod wodzą trenera Białka w pierwszym zespole zadebiutowało dwóch wychowanków: Jakub Proniewski (22 maja 2025 r. przeciwko Jagiellonii II Białystok) oraz Dawid Chludziński (7 maja 2025 r. w meczu z Supraślanką Supraśl).
Białek będzie współpracował z Marcinem Płuską. Ma zostać jego asystentem w Stali Stalowa Wola, która spadła do II ligi.
fot. ŁKS Łomża