16 zawodników wzięło udział w lX już edycji turnieju JBB Bałdyga Cup. Najlepszy okazał się Julian Zięba z Warszawy, który w finale 6/0 6/4 pokonał Mateusza Dolińskiego ze Stalowej Woli.
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów w tenisie JBB Bałdyga Cup ma już swoją renomę i co roku przyciąga na korty III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży czołówkę młodych tenisistów z całego kraju. O jego wyjątkowości mówił sędzia zawodów Janusz Sewastianow stwierdzając, że jest to jeden z najlepszych, sztandarowych turniejów w województwie podlaskim.
Zawody miały formę rozgrywek grupowych, to dało trzy dni meczowej rywalizacji. Była to bardzo dobra okazja, żeby zobaczyć tenis na najwyższym poziomie i zainspirować dzieci i młodzież do uprawiania sportu.
– Turniej organizujemy przede wszystkim dla naszych tenisistów, którzy mogą zaprezentować swoje umiejętności na kortach III Liceum w Łomży. Mogą podpatrywać rozwiązania techniczno-taktyczne najlepszych zawodników w Polsce, bo tacy do nas przyjeżdżają i mogą z nimi rywalizować nez konieczności wyjazdu do odległych miast. Turniej organizujemy również dla naszych kibiców, którzy mogą zobaczyć grę na wysokim poziomie – mówi trener UKS Return Łomża, Tomasz Waldziński.
Konieczność gry łomżyńskich zawodników z najlepszymi w kraju podkreśla również prezes UKS Return Łomża, Tomasz Poreda.
– Tenis jest takim sportem, w którym trening jest oczywiście ważny, ale zawodnicy najwięcej uczą się grając, grając i jeszcze raz grając.
Organizatorami turnieju byli UKS „Return” Łomża, III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, natomiast sponsorem głównym Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Bałdyga w Łysych.
źródło: nadesłane