Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Łomży przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku zaplanowano kilka zmian. Dotyczą zarówno grona organizatorów, jak i miejsca, gdzie orszak zakończy swoją trasę.
Przed nami święto Trzech Króli. Tak, jak w poprzednich latach, również i w tym roku połączone jest ono z przejściem barwnego korowodu przez miasto. Orszak rozpocznie się mszą św. w czterech parafiach: Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli, Michała Archanioła (parafia katedralna) oraz Miłosierdzia Bożego. Jego zakończenie przewidywane jest ty razem przy ołtarzu papieskim (ul. Wyszyńskiego). Tam, na scenie, odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli. Każdy uczestnik orszaku otrzyma specjalną koronę i śpiewnik.
Wydarzenie organizują parafie Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli, Michała Archanioła oraz pierwszy raz parafia Miłosierdzia Bożego. Będzie to już jedenasty Orszak Trzech Króli zorganizowany w naszym mieście.