W najbliższą sobotę na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej 1 w Łomży odbędą się ostatnie seanse w ramach „Jesiennego kina samochodowego”. Jak się okazuje Miasto na tę formę spędzenia wolnego czasu, chętnie wybieraną przez mieszkańców, nie zapłaciło ani złotówki.
Sobotni wieczór będzie z pewnością należał do zmotoryzowanych fanów kina! Najpierw o godz. 18.00 widzowie obejrzą propozycję kina familijnego pt. „Chłopiec i wilk”, czyli olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją, dzieło poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku. Tuż potem nastąpi projekcja „Niepokonanego”, czyli amerykańskiego thrillera akcji z 2020 roku w reżyserii Derricka Borte, na podstawie scenariusza Carla Ellswortha.
Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, odbiór dźwięku przewidziany jest wyłącznie drogą radiową, dlatego uczestnicy powinni wyposażyć swoje pojazdy w sprawny radioodbiornik o zakresie fal od 86 do 107. Przed rozpoczęciem seansu obsługa będzie informowała o częstotliwości fal radiowych, na których będzie nadawany dźwięk filmu.
Warto dodać, że w ostatnich latach kino samochodowe z powodzeniem wpisało się w krajobraz Łomży i cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Kinowe propozycje są adresowane dla różnych grup wiekowych.
Okazuje się, że całość środków na kino samochodowe – 27 tys. zł, magistrat pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i za organizację projekcji nie płaci ani złotówki.
