Policja w całym województwie przeprowadziła wczoraj wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Mundurowi przebadali w sumie 2010 osób i wyeliminowali z ruchu drogowego 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.
Policjanci, w trakcie sobotnich działań, skontrolowali blisko 600 pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości 2010 kierowców zatrzymując 12 osób, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.
Mundurowi zatrzymali 10 kierowcom prawo jazdy i 21 dowodów rejestracyjnych. Ponadto, policjanci „drogówki” ujawnili 273 wykroczenia, w tym 76 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.