Blisko 2 tys. złotych straciła kobieta, która padła ofiarą internetowych oszustów. 26-latka chciała sprzedać porcelanowe filiżanki.
Pokrzywdzona zgłosiła się do kolneńskich policjantów.
- Kobieta, na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż dwie porcelanowe filiżanki. Po upływie dwóch godzin otrzymała wiadomość od portalu ogłoszeniowego z potwierdzeniem sprzedaży przedmiotu i linkiem, w który kliknęła. Po tym na ekranie jej telefonu wyświetliła się informacja, że dostawa została opłacona. Podane tam też były dane do wysyłki. Następnie kobieta kliknęła opcję "dalej", po czym została przekierowana na stronę, gdzie wybrała ikonę swojego banku. Po zalogowaniu się na swoje konto internetowe, 26-latka wpisała wszystkie numery z karty kredytowej. Kiedy po kilku minutach zadzwoniła na infolinię banku, w rozmowie z konsultantem dowiedziała się, że z jej konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych - relacjonuje KPP w Kolnie.
Reklama
Policja apeluje o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu.