Reklama

Pakowanie zakupów się opłaca

14/04/2014 05:52

Ilu klientów wrzuca przysłowiowy grosik do puszki osób kwestujących przy kasach największych marketów? Wbrew pozorom, w ten sposób można zebrać całkiem spore kwoty. Zajęcie jest tym cenniejsze, że pieniądze przeznaczone są dla najuboższych- mówią wolontariusze łomżyńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Choć za pomoc w zapakowaniu zakupów nie odwdzięcza się każda osoba robiąca zakupy, wolontariusze nie rezygnują- bezpośredni kontakt z drugą osobą i prośba o wsparcie zbiórki dla najuboższych to najlepszy sposób na otwarcie serc i portfeli łomżyniaków.

Przez cztery dni (dwa dni marca i dwa- kwietnia) wolontariusze łomżyńskiego oddziału PCK kwestując w sklepach Kaufland i Stokrotka zebrali w ten sposób ponad 3356 złotych. Do tego łomżyniacy dołożyli blisko sto kilogramów żywności: mąkę, cukier, ryż, makaron, konserwy i słodycze.

Reklama

- Zapomogi pieniężne i żywnościowe trafią dla najbardziej potrzebujących pomocy mieszkańcom Łomży i okolic- zapewnia Agnieszka Kuczyńska, instruktor oddziału rejonowego PCK w Łomży.

Paczki i datki zostaną rozdzielone jeszcze w tym tygodniu, by do najuboższych trafić przed świętami wielkanocnymi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości