Reklama

Pepees czeka na plantatorów. Umowy gotowe do podpisania.

04/03/2014 10:46

Ponad tysiąc rolników z całej Polski współpracuje z łomżyńskim Przedsiębiorstwem Przemysłu Spożywczego Pepees. Firma gotowa jest jednak na przyjęcie ziemniaków od większej ilości plantatorów. Okres kontraktacji właśnie się rozpoczął.

Łomżyńska firma jest największym producentem skrobi ziemniaczanej w Polsce. Na stałe współpracuje z ok. 1100 plantatorami z całego kraju. Rocznie Pepees skupuje ok. 150 tysięcy ton ziemniaków przetwarzanych na szlachetną skrobię ziemniaczaną i jej poszukiwane na rynku pochodne, jak np. glukoza i różne odmiany maltodekstryny.

W rozpoczynającym się właśnie sezonie skupu ziemniaków, chce jednak powiększyć liczbę swoich dostawców.

Pepees w swojej ofercie podkreśla przede wszystkim korzystne warunki współpracy: dobrą cenę, możliwość negocjacji, szybką i terminową płatność.

Reklama

- Przedsiębiorstwo gwarantuje swoim rolnikom jasne i przejrzyste warunki współpracy. Partnerskie zasady na jakich opieramy współpracę Pepees – plantator dają szansę na poprawę jakości rynku skrobi w Polsce i możliwość konkurowania z rynkiem europejskim. Co jest celem zarówno przedsiębiorstwa, jak i plantatorów-  zaznacza prezes Pepees Wojciech Faszczewski.

Firma gotowa jest zawrzeć z nowymi dostawcami umowy na wieloletnią współpracę, kredytować sadzonki i środki ochrony roślin oraz zapewnić dopłaty transportowe.

Reklama

Uprawie ziemniaków skrobiowych sprzyja panujący w Polsce klimat i jakość gleb. Ziemniaki można bowiem uprawiać nawet na ziemiach słabej jakości.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości