Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup.
W najbliższą sobotę (28.05) ruszą w Łomży zawody tenisa dla dziewcząt. Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego, w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup, młode tenisistki – dziewczęta do lat 14, powalczą o nagrody indywidualne oraz cenne punkty liczące się do klasyfikacji zawodniczek prowadzonej przez Polski Związek Tenisa. Rozgrywki prowadzone będą systemem grupowym – zawodniczki zagrają w grupach „każdy z każdym” po sześć meczów w całym turnieju, dzięki czemu do ostatniej chwili nie wiadomo kto wygra.
Turniej organizowany jest wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Sponsorem tytularnym jest OSM Piątnica. Wsparcia inicjatywie udziela także Urząd Miasta Łomża.
- Piątuś Cup to prawdziwe święto tej dyscypliny sportowej w Łomży. Warto wspomnieć, że w polskim tenisie kobiecym mamy kilka słynnych nazwisk. To wspaniałe zawodniczki, znane na całym świecie, które także zaczynały na tego typu turniejach. Są one dowodem na to, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest przede wszystkim ciężka praca. Uczestniczki Piątuś Cup są na początku swojej sportowej drogi, życzymy im więc wytrwałości, za którą przyjdą wymarzone sukcesy. Spółdzielnia mleczarska Piątnica od lat wspiera młodzieżowy sport i młode talenty. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tak ważnego wydarzenia. Trzymamy kciuki za wszystkie zawodniczki, a mieszkańców naszego regionu zapraszamy na korty – do śledzenia rozgrywek, kibicowania i przeżywania wielkich sportowych emocji – mówi Monika Jusińska-Zbiegniewska, Dyrektor Marketingu OSM Piątnica.
Informacje organizacyjne o wydarzeniu:
Data: 28-30 maja 2022r.
Oficjalne otwarcie turnieju: 28 maja (sobota), godz. 10.30.
Miejsce: Uczniowski Klub Sportowy Return przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża
Fot. nadesłane