Reklama

Pielęgniarki zarobią więcej

04/11/2010 17:53

Płace pielęgniarek i położnych powinny wzrosnąć. Senat poparł właśnie nowelizację ustawy, która nakazuje kierownikom zakładów opieki zdrowotnej podnieść wynagrodzenia przede wszystkim w tej grupie zawodowej.

Kierownik przychodni na wzrost wynagrodzeń będzie musiał przeznaczyć nie mniej, niż 40 proc. kwoty, o którą wzrosną środki przekazywane zakładom przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co najmniej 3/4 tej kwoty mają zaś dostać pielęgniarki i położne.

Nowelizacja ustawy przyjęta przez Senat będzie obowiązywała do końca grudnia 2012 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości