Płace pielęgniarek i położnych powinny wzrosnąć. Senat poparł właśnie nowelizację ustawy, która nakazuje kierownikom zakładów opieki zdrowotnej podnieść wynagrodzenia przede wszystkim w tej grupie zawodowej.
Kierownik przychodni na wzrost wynagrodzeń będzie musiał przeznaczyć nie mniej, niż 40 proc. kwoty, o którą wzrosną środki przekazywane zakładom przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co najmniej 3/4 tej kwoty mają zaś dostać pielęgniarki i położne.
Nowelizacja ustawy przyjęta przez Senat będzie obowiązywała do końca grudnia 2012 roku.