Reklama

Pierwsze spotkanie Podlaskiej Sieci Rozwoju Kształcenia odbędzie się w Łomży

19/05/2024 16:53

Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży zaprasza przedstawicieli instytucji i szkół do udziału w pierwszym spotkaniu Podlaskiej Sieci Rozwoju Kształcenia (PSRK), działającej w trzech subregionach województwa podlaskiego. Obędzie się ono już 23 maja 2024 roku w siedzibie placówki. Początek o godzinie 10.00.

Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży to samorządowa jednostka organizacyjna Województwa Podlaskiego. Jej organem prowadzącym jest zatem Samorząd Województwa Podlaskiego, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny - Podlaski Kurator Oświaty. Nadrzędnymi celami CEN są: organizowanie i prowadzenie różnorodnych form doskonalenia i dokształcania nauczycieli, umożliwienie im dostępu do najnowszej literatury
pedagogicznej i psychologicznej oraz przekazywanie kompleksowej informacji pedagogicznej służącej podnoszeniu jakości pracy szkół i placówek oświatowych.

W celu właściwego wykonywania swoich zadań Centrum Edukacji nauczycieli w Łomży bardzo często partycypuje w różnorodnych przedsięwzięciach. Jednym z nich jest projekt „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności i realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach i Białymstoku oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, a także Akademią Nauk Stosowanych w Łomży, Politechniką Białostocką i Uniwersytetem w Białymstoku.

Reklama

W ramach projektu planowane było utworzenie dwóch sieci – Podlaska Sieć Rozwoju Kształcenia oraz Sieć Doradztwa Zawodowego. Ich celami mają być: zbudowanie trwałego mechanizmu współpracy pomiędzy organami prowadzącymi szkoły, uczelniami, pracodawcami, stowarzyszeniami zawodowymi, instytucjami rynku pracy i innymi partnerami działającymi w sferze edukacji w subregionie, poprzez wypracowanie trwałych relacji opartych o wymianę informacji i wspólne działania na rzecz kształcenia formalnego z uwzględnieniem potrzeb regionalnej gospodarki rynku pracy i lepszego dopasowania kształcenia do rynku pracy na poziomie lokalnym, wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami w zakresie dobrych praktyk, których efektem będzie wypracowanie rekomendacji dotyczących kształcenia zawodowego, kształcenia ustawicznego oraz rozwijania kompetencji miękkich.

Spotkanie inauguracyjne Podlaskiej Sieci Rozwoju Kształcenia (PSRK) w subregionie łomżyńskim odbędzie się już niebawem, gdyż 23 maja 2024 roku (najbliższy czwartek) właśnie w siedzibie naszej łomżyńskiej placówki (ul. Plac Kościuszki 2, sala nr 26 – II piętro, aula) o godz. 10.00. Dotyczyć ono będzie Pierwszego Obszaru oddziaływania  Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 tj.: UMIEJĘTNOŚCI PODSTAWOWE, PRZEKROJOWE I ZAWODOWE DZIECI, MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH. 

Reklama

Warto wspomnieć, że do dyskusji w trakcie panelu podczas spotkania zaproszono: Kazimierza Dudę – kierownika kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży, Ewę Faszczę – dyrektorkę Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, Elżbietę Teresę Olejniczak – dyrektorkę Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży oraz Sylwestra Zawadzkiego – Starszego Cechę Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości