Pierwszy Orszak Trzech Króli w Zbójnej [FOTO]

07/01/2024 12:01

Wczoraj po raz pierwszy ulicami Zbójnej przeszedł Orszak Trzech Króli. Z Gminnego Ośrodka Kultury uczestnicy wydarzenia, odziani w barwne stroje rozpoczęli swoją podróż. Przy dźwiękach kolęd i w otoczeniu pięknych, kolorowych kostiumów, przemarsz wyruszył do kościoła pw. św. Wincentego à Paulo na mszę świętą.

Parafianie wcielili się w role aniołów, pasterzy, a także królewskich postaci. Zainteresowanie wzbudziły też kurpiowskie szaty oraz barwy symbolizujące różne kontynenty: czerwień dla Europy, zieleń dla Azji i błękit dla Afryki. Zastępca wójta Gminy Zbójna, Michał Bajno, przywdział szaty Króla Kacpra, a ksiądz Andrzej Łupiński, z kolei, uczcił tradycję regionu, prezentując tradycyjne stroje kurpiowskie.

Organizatorzy i uczestnicy już teraz wyrażają nadzieję, że wydarzenie to stanie się piękną, coroczną tradycją, która przyciągnie jeszcze więcej uczestników w przyszłych latach.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/01/2025 09:04

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości