Reklama

Pijani kierowcy w rękach policji

11/09/2023 13:25

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali w miniony piątek łomżyńscy policjanci. Jeden z nich miał prawie 2 promile i jechał od lewej do prawej, drugi wpadł po zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł, bo... uderzyła w niego kierująca hulajnogą. 

- Na skrzyżowaniu ulic Poznańska i Kraska przejeżdżająca hulajnogą przez przejście dla pieszych 19-latka uderzyła w bok opla. Jak się okazało kierujący samochodem 50-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że ma on niemal promil alkoholu w organizmie - informuje KMP w Łomży.

Drugi nieodpowiedzialny kierujący wpadł w Chmielewie. Policjanci otrzymali wtedy zgłoszenie, że renault jedzie mężczyzna, który może być nietrzeźwy.

Reklama

- Kiedy napotkali wskazany samochód jechał on od prawej strony drogi do lewej. Ponadto jechał używając świateł awaryjnych. Policjanci od razu po zatrzymaniu pojazdu wyczuli od 55-lat alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on niemal 2 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje łomżyńska jednostka policji.

To nie jedyny problem mężczyzny. Okazało się, że ma on również zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2024 roku.

- Powodem jest złamanie poprzedniego zakazu prowadzenia pojazdów właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości - dodaje policja.

Reklama

Obaj kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości