Dwóch pijanych kierowców zatrzymali w miniony piątek łomżyńscy policjanci. Jeden z nich miał prawie 2 promile i jechał od lewej do prawej, drugi wpadł po zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej.
Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł, bo... uderzyła w niego kierująca hulajnogą.
- Na skrzyżowaniu ulic Poznańska i Kraska przejeżdżająca hulajnogą przez przejście dla pieszych 19-latka uderzyła w bok opla. Jak się okazało kierujący samochodem 50-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że ma on niemal promil alkoholu w organizmie - informuje KMP w Łomży.
Drugi nieodpowiedzialny kierujący wpadł w Chmielewie. Policjanci otrzymali wtedy zgłoszenie, że renault jedzie mężczyzna, który może być nietrzeźwy.
- Kiedy napotkali wskazany samochód jechał on od prawej strony drogi do lewej. Ponadto jechał używając świateł awaryjnych. Policjanci od razu po zatrzymaniu pojazdu wyczuli od 55-lat alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on niemal 2 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje łomżyńska jednostka policji.
To nie jedyny problem mężczyzny. Okazało się, że ma on również zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2024 roku.
- Powodem jest złamanie poprzedniego zakazu prowadzenia pojazdów właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości - dodaje policja.
Reklama
Obaj kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem.