Reklama

Pijany wszczął awanturę z policjantami. Odpowie za znieważenie mundurowych

12/12/2025 10:36

63-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego znieważył policjantów. Sam do nich podszedł i wszczął awanturę. Nie skorzystał z danej mu szansy na spokojny powrót do domu, dążył do konfrontacji. Takim sposobem noc spędził w policyjnym areszcie, a teraz odpowie za znieważenie policjantów. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj przed 20 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna spożywa alkohol i ma zamiar prowadzić samochód. Na miejscu policjanci nie potwierdzili tego faktu, jednak kiedy stali na poboczu zauważyli, że środkiem jezdni w ich kierunku idzie chwiejnym krokiem mężczyzna.

- Podszedł do nich i bełkotliwym, oburzonym tonem zapytał co robią w jego wsi i po co tu przyjechali. Policjanci polecili mu zejście z drogi i powrót do domu. Mężczyzna nie słuchał, a dodatkowo stał się opryskliwy i wulgarny. Policjanci dali mu kolejną szansę na bezpieczny powrót, jednak mężczyzna zaczął uderzać rękami w radiowóz i krzyczeć. Kiedy policjanci go legitymowali, zdecydował się odejść i nie reagował na polecenia- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

W związku z zaistniałą sytuacją został zatrzymany i doprowadzony do łomżyńskiej komendy. Odmówił badania na zawartość alkoholu, ale nie zmienił swojego zachowania. Przez cały czas trwania interwencji wyzywał i znieważał policjantów. Powiedział policjantom, że chętnie sprawdzi warunku „na dołku” i będzie to dla niego przygoda. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Za znieważenie policjantów grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości