Komenda Miejska Policji w Łomży oraz Parafia Krzyża Świętego zapraszają na piknik rodzinny, który obędzie się 27 lipca na parkingu przy kościele. Wydarzeniu będzie patronował św. Krzysztof, a nad całą zabawą czuwał będzie Komendant Policji w Królowym Moście, czyli aktor Andrzej Zaborski.
Z okazji święta patrona kierowców Wydział Ruchu Drogowego wraz z Grupą Ratowniczą SPR Nadzieja oraz innymu służbami przygotowała wystawę pojazdów i sprzętu, konkursy oraz miasteczko dla dzieci. Tradycyjnie po każdej mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów przez księży.
Muzycznie czas umili Kapela Kurpiowska z Nowogrodu, a nad bezpieczeństwem całej zabawy będzie czuwał Komendant Policji w Królowym Moście, czyli aktor Andrzej Zaborski. Dodatkowo łomżyński WORD zorganizuje miasteczko ruchu drogowego.
Głównym założeniem festynu jest promowanie bezpieczeństwa na drodze.