Halowa Miejska Liga Piłki Nożnej organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy będą rywalizować w zbliżających się ćwierćfinałach. Do ligi zgłosiło się aż 16 drużyn, a część z nich pochodzi spoza naszego miasta.
Wielu miłośników futsalu zapragnęło wziąć udział w rozgrywkach Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019. Na prośbę drużyn, po zakończeniu okresu nadsyłania zgłoszeń ligę rozszerzono, aby znalazło się miejsce dla wszystkich chętnych. Utworzono dwie grupy, każda po 8 drużyn.
Mecze rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku, a w niedzielę 24 lutego zawodnicy rozegrali już 7. kolejkę sportowych zmagań w fazie grupowej. Teraz miłośników piłki halowej czeka faza pucharowa. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy będą rywalizować w zbliżających się ćwierćfinałach, a dwie drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów i powalczą o tytuł Mistrza Halowej Ligi MOSiR w sezonie 2018/2019.
Zgodnie z kolejnością w tabeli, w grupie pierwszej do ćwierćfinału przejdą: Wiźniacy, BTS Szymańscy, Trójkąt i KS Biel Sonarol Jeziorko. W grupie drugiej: Deseniors, Góralczyk Team, Elmax Dachy Super Team i Demed.
Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w rozgrywkach?
- Generalnie wystarczy zebrać drużynę i zgłosić się przed początkiem rozgrywek. (...) Ze zgłoszeniami też trzeba się co roku spieszyć, mamy coraz większe zainteresowanie - komentuje Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Chociaż jest to liga miejska, zespoły wcale nie muszą pochodzić z Łomży. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny m.in. z Czyżewa, Jeziorka, czy Małego Płocka.
Uczestnicy Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej 2018/2019: Wiźniacy, BTS Szymańscy, Trójkąt, Uniglass, KS Biel Sonarol Jeziorko, Dantex, Clovin Czyżew, Alu Nex Team, Deseniors, Góralczyk Team, Elmax Dachy Super Team, Demed, Kuguar, Skill Squad, GKS Łomża i Don Team.