Reklama

PILNE! Wojewoda podlaski odwołany ze stanowiska

20/12/2023 11:05

Bohdan Paszkowski został odwołany ze stanowiska wojewody podlaskiego. Dziś w mediach społecznościowych oficjalnie poinformował o swoim odejściu. Obecnie podejmowane są decyzje ws. wyboru nowego zastępcy, nie wiadomo jednak, kto znajdzie się na oficjalnej liście kandydatów.

O zakończeniu pracy na tym stanowisku poinformował sam Paszkowski w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych. 

- Po ośmiu latach dobiegła końca moja misja pełnienia funkcji wojewody podlaskiego. Dziękuję dyrektorom i pracownikom Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także kierownictwu i pracownikom administracji zespolonej, którzy przez ten czas ze mną współpracowali. Dziękuję również samorządowcom z naszego regionu za wspólny wysiłek na rzecz mieszkańców województwa podlaskiego. Powodzenia i do zobaczenia! - poinformował Bohdan Paszkowski. 

Reklama

Według naszych informacji nowy wojewoda z ramienia Platformy Obywatelskiej zostanie powołany jeszcze przed świętami. 

Mieszkańcy naszego miasta i ziemi łomżyńskiej kadencję Bohdana Paszkowskiego najprawdopodobniej będą kojarzyć między innymi z przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w szpital zakaźny. Decyzja została podjęta przez wojewodę 13 marca 2020 roku podczas epidemii koronawirusa. Wywołało to oburzenie społeczeństwa, do tego stopnia, że pod szpitalem organizowano protesty. 

Mieszkańcy zostali wówczas bez dostępu do SOR-u oraz większości poradni specjalistycznych, gdyż niemożliwe było ich funkcjonowanie ze względu na procedury i ryzyko związane z COVID-19. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży działało wtedy 29 specjalistycznych poradni, których pacjenci z dnia na dzień stracili możliwość odbycia wizyt, często długo wyczekiwanych. 

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości