Reklama

Placówki medyczne w Podlaskiem kupią agregaty i zbiorniki paliwa

31/03/2022 07:30

Zarząd województwa przyznał dotacje dla jednostek medycznych na zabezpieczenie sytuacji krytycznych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup agregatów prądotwórczych i paliwa, a także sprzętu medycznego.

– Te dotacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Musimy, zwłaszcza uwzględniając obecną sytuację geopolityczną, w maksymalnym stopniu zabezpieczyć nasze placówki medyczne, aby w każdej sytuacji mogły udzielać pomocy, aby żadna awaria czy przerwy w dostawach prądu nie zakłóciły ich funkcjonowania – powiedział marszałek Artur Kosicki.

40 tys. zł dotacji otrzyma Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup generatora prądu. Jednostka posiada generatory w dwóch z czterech filii (w Grajewie oraz Wysokiem Mazowieckiem), jednak siedziba pogotowia w Łomży pozbawiona jest zabezpieczenia na wypadek zaniku zasilania.

Reklama

Ponad 290 tys. zł otrzyma szpital psychiatryczny w Choroszczy. Placówka zakupi aparat do badania echo serca i trzy zbiorniki  do przechowywania oleju napędowego. Szpital posiada trzy agregaty prądotwórcze, a dodatkowe zbiorniki, w których przechowywane i na bieżąco uzupełniane będzie paliwo, zapewnią dłuższe utrzymanie szpitalnego systemu zasilania w prąd i wodę.

Prawie 40 tys. zł otrzyma ośrodek rehabilitacji w Suwałkach na zakup przenośnego agregatu prądotwórczego do wytwarzania energii elektrycznej o mocy ok. 5,5 kW.

Reklama

Dotację w wysokości 285 tys. zł dostanie też szpital wojewódzki w Suwałkach. Dotacja umożliwi zakup agregatu prądotwórczego, zbiornika paliwa i pompy wody. 

 

Wrota Podlasia/oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości