Reklama

Plaża ruszy w połowie czerwca. Ratownicy będą patrolować całą miejską Narew.

11/04/2014 08:09

Za nieco ponad dwa miesiące miejska plaża przyjmie pierwszych amatorów słońca i wodnych kąpieli. Ratusz szuka już organizacji, która w tym roku poprowadzi miejskie kąpielisko i będzie w stanie patrolować rzekę w granicach administracyjnych miasta.

Jeśli stan wód gwałtownie nie podniesie się (a wszystko wskazuje na to, że w tym roku Narew wróci do koryta wyjątkowo szybko), miejska plaża przy moście Hubala ruszy już 18. czerwca.

Na razie Urząd Miasta szuka organizacji, która poprowadzi bezpieczne kąpielisko nad Narwią. Ratownicy będą musieli nie tylko zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom, ale i patrolować Narew na całej długości mieszczącej się w graniach administracyjnych Łomży.

Do tej pory przetarg corocznie wygrywało Wodne Ochotnicze Pogotowi Ratunkowe, teoretycznie jednak bezpieczeństwa na plaży może strzec każdy, kto dysponuje odpowiednią kadrą i wyposażeniem, a zaoferuje niższą cenę.

Reklama

Na funkcjonowanie miejskiej plaży ratusz chce przeznaczyć nie więcej, niż 64 tysiące złotych. Kwota ta nie zmienia się już od kilku lat.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości