Reklama

Po alkoholu rowerem możesz jechać bez obaw

29/11/2010 08:53

Za jazdę rowerem po wypiciu alkoholu już nie grozi utrata prawa jazdy. Taką nowelizację Kodeksu Karnego przyjął Sejm. Posłowie byli jednogłośni.

Sprawa utraty prawa jazdy, kiedy po wypiciu alkoholu wsiadamy na rower, oparła się aż w Trybunale Konstytucyjnym. Okazało się, że do tej pory prawo było za ostre. Przecież kierowca samochodu, przyłapany na "podwójnym gazie", nie traci jednocześnie prawa jazdy i karty rowerowej. Stąd przepisy dla kierowców zarówno samochodów, jak  i jednośladów, zostały ujednolicone,
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości