Radośnie i bardzo rodzinnie upłynęły Agronalia, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży. Lista gości pikniku w Nowogrodzie liczyła ok. siedmiuset osób: obecnych studentów, tych, którzy od października dopiero rozpoczną naukę w murach uczelni, a także absolwentów i kadrę naukową. Piątkowy wieczór był czasem odpoczynku i integracji, podczas której z wykładowcami można było porozmawiać także na pozaszkolne tematy.
- Organizacja takiej imprezy wymaga czasu, ale studenci WSA są zgrani, chętni do działania, dlatego mieliśmy naprawdę sporą pomoc przy dopinaniu wszystkich szczegółów pikniku- przyznaje Beata Jankowska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSA, która studiuje na III roku budownictwa.
Piknik w altanie Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie był całkowicie bezpłatny. Uczelnia pokryła koszt dojazdu i powrotu studentów. Na miejscu czekały aromatyczne przysmaki z grilla i darmowe piwo, nieodzowny napój studenckiej braci.
Posileni żacy mogli spalić kalorie tańcząc na zorganizowanej dyskotece i bawiąc się na koncertach zaproszonych zespołów.
- Uważam taką formę integracji za najbardziej trafioną. Każdy może poczuć się "u siebie", wokół ma znajomych, są absolwenci, którzy na Agronalia przyjechali całą rodziną, z dziećmi. To pokazuje, że wokół uczelni wytworzył się klimat, który nie znika nawet po ukończeniu studiów. Serce rośnie!- uśmiecha się prof. Roman Engler, rektor WSA w Łomży.
Zabawa, której nie brak w murach uczelni (wystarczy chociażby wspomnieć, że wszyscy studenci pierwszego roku płyną promem w rejs integracyjny do Szwecji), równoważy czas nauki, którego w szkole także nie brakuje.
- Od października zeszłego roku podjąłem w WSA studia na kierunku budownictwo. Zawsze wiedziałem, że chcę robić "coś konkretnego", nie boję się ciężkiej pracy, ale nauki naprawdę jest sporo. Matematyka, projektowanie brył, planowanie przestrzenne, prawo budowlane- tym zagadnieniom trzeba poświęcić trochę czasu- mówi Karol Kozikowski, student I roku budownictwa w WSA.
Uczelnia, która od lat znajduje się w rankingach "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" w gronie najlepszych niepaństwowych uczelni magisterskich, kształci w siedmiu kierunkach.
Przyszli studenci mogą podjąć naukę na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, budownictwo, informatyka, rolnictwo, towaroznawstwo, pielęgniarstwo oraz edukacja techniczno- informatyczna.
Studia kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata lub inżyniera, jednak na kierunku rolnictwo można podjąć także studia drugiego stopnia, magisterskie. To jedyna taka możliwość w Łomży i okolicach.
Rekrutacja trwa do 20. września. Szczegóły można znaleźć na stronie uczelni: http://wsa.edu.pl/REKRUTACJA/Indeks.htm.