Świetny start zanotowała reprezentacja Fight Club Łomża MMA, BJJ podczas X edycji Mistrzostw Polski MMA w Puławach.
- To był fenomenalny start naszej ekipy. Niesamowite i mądre dojrzałe walki to coś pięknego dla oka trenera, który widzi rozwój z dnia na dzień. Nie spodziewałem się aż tylu medali, ale czułem podświadomie i czułem, że to zrobią. Są na to gotowi i jest to ich czas - mówi Damian Zorczykowski.
Złoty medal w kategorii do lat 18, 66 kg wywalczył Hubert Wronka, który zdominował swoją nową kategorię, będąc najmłodszym zawodnikiem w stawce. Z najwyższego miejsca na podium wśród seniorek do 57 kg cieszyła się Weronika Pietruszka. To nowa zawodniczka w ekipie z Łomży. Jest wychowanką Łukasza Grochowskiego z klubu Dziki Wschód Biała Podlaska.
Wśród seniorów zaprezentował się Jakub Wiśniewski. W grupie do 84 kg wywalczył srebrny medal. Najniższe miejsce na podium osiągnęli: Krystian Kowalczyk (senior, 61 kg), Kinga Szyłak (seniorka, 47 kg) oraz Mateusz Górski, który rywalizował w kategorii do 120 kg. Nasz przedstawiciel otrzymał nagrodę pocieszenia, gdyż miał startować w grupie "pierwszy krok", jednak nie było dla niego rywali.
- Sam organizacja stała jak zawsze na najwyższym poziomie. Frekwencja dopisała bo było blisko 700 zawodników z klubów z całej Polski oraz reprezentanci: Ukrainy, Czeczeni, Azerbejdżanu - dodaje.
Nasz klub wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej. - Ten wynik jest wielką sprawą, patrząc z jakimi klubami rywalizowaliśmy. Za nami dziesiąta edycja. Bywało różnie, ale dzisiaj jestem bardzo dumny ze swojej armii i szczęśliwy z takiego wyniku. Miasto Łomża może być dumne - kończy.