Ponad pół miliona złotych zostanie wydanych na nagrody roczne dla załogi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wysokie premie, rzędu kilkunastu tysięcy złotych, uzyskają też członkowie zarządu. Po raz ostatni z tytułu zarządzania spółką otrzyma ją Jadwiga Cwalina, która do nowego zarządu MPEC już nie weszła.
Pieniądze z zysku wypracowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w ubiegłym roku, zostały podzielone dzisiaj, podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Wspólników.
W 2013 roku MPEC zarobił 1.049.000 złotych netto. Największą część tej kwoty pochłoną nagrody roczne, na które spółka wyda 579 tys. złotych.
Do dziś jeszcze trzyosobowy zarząd spółki otrzyma premie w wysokości półtorej pensji miesięcznej. Prezes MPEC Marian Mielcarek otrzyma ok. 19 tysięcy złotych, zastępca prezesa Ryszard Fiedorowicz ok. 14,5 tysiąca złotych. 15 tys. złotych po raz ostatni otrzyma wiceprezes Jadwiga Cwalina, która nie weszła już w skład nowego zarządu spółki.
Tak zdecydowała w głosowaniu tajnym Rada Nadzorcza, odnosząc się do wniosku złożonego przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, by zarząd MPEC liczył tylko dwie osoby.
- Jadwiga Cwalina pozostaje jednak dalej w strukturach MPEC. Nowy regulamin organizacji spółki określi rolę jaką będzie ona pełniła- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.
Pozostała część wypracowanego przez MPEC zysku została rozdzielona na podwyższenie kapitału zapasowego (100 tys. złotych), wypłatę dywidendy (350 tys. złotych) oraz zwiększenie środków funduszu socjalnego o nieco ponad 17 tysięcy złotych.