Reklama

Pola Nadziei w Łomży. Rozkwitną dzięki młodym łomżyniakom.

04/04/2014 06:00

Kilkudziesięciu młodych mieszkańców Łomży i okolic zaangażowało się w przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na hospicjum dla dzieci. W ten sposób miasto po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei. Młodzież nie chce pieniędzy za darmo. Przez cały dzień będą nie tylko kwestować, ale też śpiewać, tańczyć, uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pola Nadziei to kampania organizowana w Polsce od siedemnastu lat. W kwietniu, kiedy zakwitają żonkile- symbol akcji- w całym  kraju ruszają zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i osób dorosłych terminalnie chorych, przebywających w hospicjach.

W tym roku, w niedzielę 6. kwietnia pieniądze będą zbierane na rzecz działającego w Białymstoku Domowego Hospicjum dla Dzieci, jedynej takiej placówki w regionie.

W Łomży akcja po raz pierwszy odbędzie się w Galerii Veneda. W organizację zbiórki zaangażowali się uczniowie wszystkich typów szkół.

Reklama

W holu centrum handlowego będą m. in. tańczyć cheeerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 7, wystąpią mażoretki z zespołu Swing, uczniowie Mechaniaka zaprezentują skonstruowane przez siebie roboty i przeprowadzą doświadczenia chemiczne, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaplicach i Zespołu  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie zagrają w przedstawieniach teatralnych.

Dzieci będą mogły wykonać bukiet papierowych żonkili, a dorośli- zmierzyć ciśnienie przy stoisku prowadzonym przez Akademicką Szkołę Policealną.

Reklama

Zbiórka pieniędzy na utrzymanie hospicjum dziecięcego potrwa od godz. 10.00 do 18.00. W niedzielę z puszkami kwestarskimi w Venedzie będzie można spotkać kilkudziesięciu młodych wolontariuszy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości