Tym razem nie chodzi o bezpieczeństwo, ale o głośne zachowanie, którym imprezowicze bawiący się w łomżyńskich klubach zakłócają sen mieszkańcom okolicznych domów. W pobliże barów i dyskotek policja i Straż Miejska skieruje dodatkowe patrole. Więcej ma być ich zwłaszcza w weekendy.
Policjanci, wspierani w miarę możliwości przez strażników miejskich, mają pojawiać się pod klubami wieczorami, po godz. 22.00. Na cel wezmą przede wszystkim Al. Legionów i ul. Sienkiewicza.
To właśnie mieszkający w pobliżu mieszczących się tam klubów łomżyniacy najbardziej narzekają na głośne zachowanie imprezowiczów. Ich prośbę o dodatkowe patrole, jeszcze pod koniec lutego, przekazała władzom miasta radna Bernadeta Krynicka.
Teraz okazuje się, że służby porządkowe wzięły do serca głos mieszkańców.
- Uczestniczący w obradach komendanci Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej uwzględnili potrzebę działań ograniczających uciążliwości dla mieszkańców okolic lokali prowadzących działalność w godzinach nocnych- przekazał prezydent Mieczysław Czerniawski.
Zakłócanie spokoju innym (policjanci i strażnicy unikają określenia "cisza nocna", bo w rzeczywistości obowiązek powstrzymania się od nadmiernego krzyku i hałasu obowiązuje całą dobę) może zostać ukarane mandatem w wysokości 200 złotych.