Reklama

Policjanci proszą o izbę wytrzeźwień

27/02/2014 08:01

Do końca czerwca powinna powstać w Łomży koncepcja przygotowania izby wytrzeźwień, funkcjonującej przy Komendzie Miejskiej Policji. Policjanci nie mają wątpliwości, że pomieszczenie jest bardzo potrzebne- tylko w zeszłym roku zatrzymali na kilka godzin ponad sześćset osób pod wpływem alkoholu. Łomża jest jedynym z dużych miasta regionu, w którym izby nie ma.

W tej chwili osoby pod wpływem alkoholu- nie tylko zatrzymani kierowcy, ale i np. leżący na ulicy- umieszczani są w policyjnej izbie zatrzymań. Taka procedura pociąga jednak za sobą spore koszty i sprawia, że policjanci przy każdym z zatrzymanych spędzają długie godziny.

- Wiele z tych osób wymaga badań lekarskich, policjant dostarcza zatrzymanego na badania, a potem czeka, aż zostaną one przeprowadzone- opisywał podczas wczorajszej sesji Rady Miasta mł. insp. Robert Górecki, zastępca komendanta miejskiego łomżyńskiej policji.

Reklama

Izba wytrzeźwień wiele problemów by rozwiązała, choćby dlatego, że lekarz czy pielęgniarka dyżurują w niej przez cały czas. Problem w tym, że pomieszczenie utrzymywane jest przez samorząd- a Łomża, mimo wielokrotnych apeli policji, do tej pory pieniędzy na jej utworzenie nie znalazła.

- Złożyliśmy do prezydenta wniosek o przygotowanie koncepcji funkcjonowania izby wytrzeźwień. Mamy nadzieję otrzymać dokument do końca czerwca. Wiemy jednak, że w tym roku utworzenie pomieszczenia byłoby bardzo trudne- przyznała radna Agata Gołaszewska, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Reklama

Tylko w ubiegłym roku policjanci osadzili w izbie zatrzymań ponad sześćset osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Izby wytrzeźwień działają w Suwałkach i Białymstoku. Łomża jest jedynym większym miastem województwa, w którym podobnego pomieszczenia nie ma.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości