Już oficjalnie. 15 października stadion miejski w Łomży będzie areną meczu międzypaństwowego.
W naszym mieście odbędzie się mecz reprezentacji Polski z Turcją w kategorii U-20. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, radnego miejskiego Adriana Gołaszewskiego z prezesem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomirem Kopczewskim.
- Dlaczego Łomża? Odpowiedź jest bardzo prosta. Cieszy bardzo dobra współpraca z władzami miasta na czele z Mariuszem Chrzanowskim. Mamy na koncie kilka imprez, które odbyły się w Łomży. Mogę powiedzieć, że zawsze był pełny profesjonalizm. Mówiąc po piłkarsku, stawiamy na "pewniaków" - mówi Sławomir Kopczewski.
Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej dodaje, iż stadion w Łomży spełnia kryteria infrastrukturalne, by przeprowadzić mecz międzypaństwowy. - Z tego miasta jest również dobre połączenie z lotniskiem, a to bardzo ważna sprawa. Zapraszam na spotkanie w połowie października. Wesprzyjmy biało-czerwonych - dodaje.
W bieżącej edycji Turnieju Ośmiu Narodów zagrają reprezentacje: Polski, Portugalii, Włoch, Niemiecz, Czech, Anglii, Rumunii oraz Turcji.