Artystyczny plac zabaw, ścieżka rowerowa, scena- pierwsze pomysły na wydanie 300 tysięcy złotych, zaplanowanych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego już są. Okazuje się jednak, że mieszkańcy zgłaszają się też z propozycjami, które zostały ujęte w zwykłym budżecie miasta. Dlatego dyżury i spotkania zaplanowane przez urzędników okazują się przydatne. Jeśli masz pomysł na wydanie pieniędzy- warto go skonsultować!
Do tej pory mieszkańcy zgłosili m. in. propozycje stworzenia kreatywnego placu zabaw, wybudowania drogi i ścieżki rowerowej, postawienia sceny zewnętrznej.
Mieszkańcy Starówki zgłosili się z pomysłem budowy parkingu u zbiegu ul. Długiej i Pl. Kościuszki i to właśnie od dyżurujących urzędników dowiedzieli się, że inwestycja jest już ujęta w planach ratusza, a pieniądze na wyznaczony na czerwiec remont będą pochodzić ze zwykłych środków budżetu miasta.
- Warto zatem skorzystać z dyżurów w ratuszu. Urzędnicy pomagają opracować kosztorys zadań, sprawdzają, czy inwestycja dotyczy majątku i zadań samorządu, podpowiadają, czy potrzebna jest dodatkowa dokumentacja lub opracowanie plastyczne- wylicza Łukasz Czech z Urzędu Miasta.
Dyżury w ratuszu potrwają jeszcze do 9. kwietnia (prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 13.30- 15.30). Przez cały okres realizacji Budżetu Obywatelskiego w pok. 124 informacji udziela też Ewa Sznejder.
W przyszłym tygodniu Urząd Miasta organizuje zaś otwarte spotkania informacyjne dla wszystkich, którzy jeszcze mają wątpliwości związane z budżetem obywatelskim.
W poniedziałek, 24. marca z pracownikami odpowiednich wydziałów będzie można spotkać się o godz. 17:00 w Administracji ŁSM przy ul. Konstytucji 3-go Maja 2.
Dzień później, 25. marca spotkanie informacyjne odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym. Początek o godz. 17.00.
Dodatkowe informacje, terminy, formularze do zgłaszania projektów można znaleźć tu: http://www.lomza.pl/index.php?k=116.