Reklama

Ponad 8 tysięcy osób skorzystało z bonów szkoleniowych [VIDEO i FOTO]

28/08/2020 15:13

Ponad 8 tysięcy osób skorzystało z projektu pn. "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO”, czyli popularnych bonów szkoleniowych. W auli Uczelni Jańskiego w Łomży odbyła się dziś (28.08) konferencja podsumowująca jego realizację. - Projekt odniósł ogromny sukces - uważa Dariusz Budrowski, kierownik projektu.

Projekt "Kompleksowy system rozwijania kompetencji kluczowych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki" realizowany był przez Miasto Łomża, Łomżyńską Radę FSNT NOT wraz powiatami: bielskim, hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim. Skorzystało z niego ponad 8 tysięcy osób.

- Jest to sukces przede wszystkim instytucji, które ten projekt napisały i realizowały - uważa kierownik projektu Dariusz Budrowski.

Za pomocą bonów można było sfinansować np. szkolenia informatyczne, językowe, przygotowawcze do matury, studia podyplomowe oraz niezbędne na rynku pracy szkolenia zawodowe.  

Reklama

- Diagnoza wskazywała, że jest potrzeba dokształcenia mieszkańców całego subregionu łomżyńskiego pod kątem kompetencji zawodowych i kluczowych. Dzisiaj, po 3 latach mogę powiedzieć, że nie tylko mieszkańcy Łomży, ale mieszkańcy całego subregionu łomżyńskiego skorzystali na tym projekcie - uważa wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, który cieszy się z popularności projektu wśród mieszkańców.

Z projektu zadowolony jest też wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło.

- To były duże pieniądze, ale dobrze zainwestowane - uważa wicemarszałek. - To jest jeden z takich projektów, w którym te pieniądze trafiły do mieszkańców województwa.

Reklama

Bony szkoleniowe się nie kończą - projekt nadal będzie kontynuowany. Tym razem zrealizuje go Łomżyńskie Forum Samorządowe. Na ziemi łomżyńskiej będzie on wdrażany przez najbliższe trzy lata i skorzystają z niego mieszkańcy całego subregionu łomżyńskiego. Dariusz Budrowski zdradza nam, że realizacja projektu rozpocznie się najpewniej już we wrześniu.

- To dla mnie zaszczyt, że mogłem współpracować z tak liczną grupą pracowników. Sukces projektu jest sukcesem każdego z nich - podsumowuje Budrowski.

Reklama

Więcej w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości