Reklama

Ponad pół miliona za opiekę nad urzędem

19/03/2014 12:25

Trzy oferty wpłynęły na przetarg, który miał wyłonić zarządcę budynku przy ul. Nowej 2. Najtańsza opiewa na ponad pół miliona złotych. Jeśli okaże się zwycięską, sumę- wliczoną w czynsze- pokryją wynajmujący powierzchnie, m. in. agendy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dużego zainteresowania ogłoszonym przez miasto przetargiem nie było. Swoje oferty złożyły zaledwie trzy firmy: zarejestrowana w Warszawie spółka Negresko, Zespół Zarządców Nieruchomości z Białegostoku i łomżyńska firma "Mienie".

To właśnie rodzime przedsiębiorstwo okazało się najtańsze, oferując zarządzanie i opiekę nad całym budynkiem przy ul. Nowej i otaczającym go terenem za nieco ponad 550 tys. złotych. Umowa na taką sumę miałaby zostać zawarta na 21 miesięcy. Najdroższą ofertę złożyła Negresko, żądając za taką samą usługę ponad 700 tys. złotych.

Reklama

Jeśli łomżyńska firma podpisze z Urzędem Miasta umowę na zarządzanie budynkiem, koszt jej wynagrodzenia pokryją najemcy. Ma on zostać wliczony w czynsz, jaki zapłacą instytucje mieszczące się przy ul. Nowej. Uaktualnione stawki opłat będą obowiązywać od maja.

Administrator budynku, w którym mieści się m. in. sala Filharmonii Kameralnej, KRUS czy oddział biura paszportowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego ma odpowiadać za utrzymanie go w czystości i zadbanie o otoczenie zewnętrzne: parkingi i trawniki. Ma też zapewnić ochronę fizyczną połączoną z monitoringiem i specjalistów do prowadzenia bieżących napraw i konserwacji, m. in. wind, instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości