List otwarty skierowany do Marszałka Województwa Podlaskiego Mieczysława Baszko napisał łomżyński poseł Prawa i Sprawiedliwości Lech Antoni Kołakowski. Wyraził w nim swoje zaniepokojenie informacjami o zamiarze likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.
Jak czytamy w Liście otwartym przesłanym przez posła Kołakowskiego, pomysł włączenia Ośrodka w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Łomży równa się jego likwidacji. Będzie to jednocześnie utrata części miejsc pracy w Łomży i oszczędności w budżecie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.
"Jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ale także w imieniu mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej, stanowczo protestuję przeciwko zamiarom włączenia Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i wzywam Pana Marszałka do opamiętania się i odstąpienia od zapędów wygaszających kolejną instytucję i miejsca pracy w Łomży." - pisze poseł na końcu swojego listu.
Pełna treść Listu Otwartego poniżej.