Postrzelony uczeń "Mechaniaka" trafił do szpitala. Sprawca zatrzymany!

06/05/2024 15:52

Dziś przed południem na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łomży doszło do ”strzelaniny”. Jeden z uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 został postrzelony z wiatrówki. 15-latek doznał ran w głowę i łydkę, co skutkowało natychmiastowym przewiezieniem go do szpitala w Białymstoku.

Urszula Brulińska, rzeczniczka prasowa łomżyńskiej policji, potwierdziła, że zdarzenie miało miejsce na terenie placówki. Na miejscu pracują technicy policyjni, którzy szybko zabezpieczyli, z której oddano strzały.

- Poszkodowany 15-latek został zabrany do szpitala w Białymstoku, czeka aktualnie na zabieg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą postrzelenia jest inny uczeń. Miał on najpierw strzelać z broni pneumatycznej w klasie, a następnie przez okno, trafiając w w/w 15-latka - informuje st. post. Konrad Karwacki, Zespół Prasowy KWP w Białymstoku.

W odpowiedzi na “strzelanię”  funkcjonariusze zatrzymali jedną nieletnią osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Sprawa jest obecnie badana, a policja prowadzi dalsze śledztwo w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2024 08:42

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości