Prezydent Łomży ogłosił dziś nabór na wakujące stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. W MPGKiM nie ma dyrektora od stycznia, kiedy to prezydent Mariusz Chrzanowski rozwiązał umowę o pracę z Arkadiuszem Kułagą. Jego obowiązki pełni obecnie zastępca dyrektora MPGKiM Marek Olbryś.
Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę z byłym już dyrektorem był brak właściwego nadzoru i zarządzania wysypiskiem w Czartorii pod Miastkowem. Po prawie czterech miesiącach "tymczasowości" pezydent zdecydował, że czas znaleźć nowego dyrektora MPGKiM.
Wśród wymagań dla kandydatów na to stanowisko znajdujemy przede wszystkim wykształcenie wyższe z preferowanymi kierunkami, takimi jak: ekonomia, zarządzanie, administracja lub prawo. Minimalny staż pracy to pięć lat, ale może być też pięcioletnie prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z realizacją zadań statutowych MPGKiM. Niezbędne jest też doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Lista wymagań obligatoryjnych jest długa, a ich spełnienie jest podstawowym warunkiemprzebrnięcia przez wstępną selekcję kandydatów.
Przyszły dyrektor będzie miał przede wszystkim za zadanie kierować Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży w celu zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania i pełnej realizacji zadań określonych w staucie i regulamini organizacyjnym jednostki. Szczegółowe zadania, jaki staną przez dyrektorem zostały wymienione w ogłoszeniu o naborze.
Osoby zainteresowane objęciem tej posady, swoje oferty mogą składać osobiście lub pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Łomży do dnia 25 maja 2015 roku.