Reklama

Powstała nowa szkoła II stopnia w Łomży. Nauka skończy się maturą

06/03/2024 10:20

Branżowa Szkoła II Stopnia nr 1 w Łomży – taką nową placówkę edukacyjną powołali miejscowi radni na sesji, która odbyła się 28 lutego.

Nowa szkoła ruszy od 1 września br. przy ul. Zielonej 21. Edukacja w niej będzie odbywać się zaocznie przez dwa lata. Nowa placówka edukacyjna zostanie włączona w skład dotychczas funkcjonującego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży.

Branżowa Szkoła II Stopnia nr 1 będzie kształcić na trzech kierunkach: budownictwo, roboty wykończeniowych w budownictwie oraz żywienie i usługi gastronomiczne.

Do szkoły mogą się zgłaszać osoby pełnoletnie, które ukończyły edukację I stopnia w wyodrębnionych zawodach. Jej absolwent kończy edukację maturą i uzyskanie tytułu technika po zdanie egzaminu zawodowego. Może kontynuować naukę dalej na studiach wyższych.

Reklama

– Powołanie branżowej dwuletniej szkoły II stopnia uzupełni obecną sieć szkół ponad podstawowych, a tym samym poszerzy ofertę edukacyjną szkół prowadzonych przez Miasto Łomża – czytamy w piśmie Andrzeja Stypułkowskiego, zastępca prezydenta Łomży skierowanego do przewodniczącego rady miejskiej.

Zdaniem Andrzeja Stypułkowskiego zaoczna forma kształcenia jest najkorzystniejsza dla słuchaczy, ponieważ umożliwia im podjęcie pracy i jednocześnie kontynuację nauki w szkole w celu uzyskania wykształcenia średniego branżowego.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości